krzesła biurowe krzesła konferencyjne krzesła laboratoryjne

Krzesła biurowe obrotowe

Proponujemy Państwu biurowe krzesła obrotowe wyróżniające się funkcjonalnością i ergonomią. Udostępniamy bardzo szeroki wybór wzorów i modeli, co pozwoli na zakup krzeseł obrotowych idealnie komponujących się z wystrojem wnętrza, nawet pod względem koloru. Oferowane przez nas krzesła biurowe wyposażone są w miękkie, tapicerowane siedziska i wygodne oparcie. Dzięki pneumatycznemu podnośnikowi, możliwe jest regulowanie wysokości siedziska. Nasze krzesła obrotowe to rozwiązanie na miarę Państwa potrzeb.

Now

 Now

Krzesła obrotowe

Krzesła biurowe w odróżnieniu od foteli biurowych posiadają odseparowane fizycznie siedzisko i oparcie. Oznacza to że dwa bardzo ważne elementy łączące ciało człowieka z powierzchnią krzesła nie są ze sobą połączone na stałe w sposób ciągły. Oznacza to że nie jest to fizycznie jeden element. Siedzisko z oparciem muszą być połączone ze sobą za pomogą mechanizmu. To jaki mechanizm zostanie zastosowany zależy od producenta krzeseł obrotowych, jego wizji jak i pomysłu na dany projekt. Mechanizmy mogą być naprawdę różne od najprostszego typu CPT skończywszy na naprawdę bardzo funkcjonalnym mechanizmie synchronicznym. Te dwa skrajne reprezentacje mechanizmów, dzieli sporo pod względem funkcjonalności i ceny. Bardzo ważnym i częstym uzupełnianiem mechanizmu synchronicznego jest regulowana płyta przesuwna siedziska. Te dwa mechanizmy tworzą duet, który można określić jak dwa komponenty pozwalające określić dany model jako ergonomiczne krzesło obrotowe. Ergonomia i jej realizacja w postaci tych mechanizmów pozwala dopasować krzesło do użytkownika, niezależnie od budowy ciała i naturalnej budowy fizycznej człowieka. Takie połączenie dwóch mechanizmów tworzy model uniwersalny, umożliwiający funkcjonowanie w każdym obszarze zarówno w środowisku biurowym i domowym.


Fotele biurowe

w odróżnieniu od krzeseł obrotowych posiadają zespojone, połączone fizycznie siedzisko z oparciem. Nie chodzi to o połączenie poprzez mechanizm w celu regulacji, lecz o połączenie ciągłe w postaci fizycznej. Takie fotele mają kształt kubełka i mają charakter masywniejszy. Takie połączenie siedziska z oparciem pod sztandarową nazwą fotela biurowego ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim dla dużej części społeczeństwa fotel biurowy brzmi lepiej, kojarzy się z prestiżem i wyrafinowaniem. Z drugiej strony takie rozwiązania są uważane za trochę archaiczne i projektowo niemodne. Kolejnym minusem jest mniejsze pole regulacji i możliwości dopasowywania. W takim modelu nie będziemy mogli zastosować mechanizmu umożliwiającego regulacje odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Jednakże w mowie potocznej rzadko kiedy klienci interpretują właściwie te dwa pojęcia krzesła i fotele. Mało kto zdaje sobie sprawę z definicji obu tych przedmiotów. Każdy z nas ma prawo nazywać i określać po swojemu. Wygląd krzeseł i foteli biurowych bardzo ewaluował i aktualnie modne są lekkie formy projektowe, podparte bardzo dużą stabilnością, ergonomicznością oraz wytrzymałością. Tak naprawdę fotele biurowe w postaci kubełkowej wychodzą z mody – lecz kto wie być może za jakiś czas tendencja upodobań na rynku się odwróci.


Ergonomiczne fotele biurowe

W dobie dwudziestego pierwszego wieku powinny być wyposażone w mechanizmy umożliwiające dopasowanie krzesła biurowego do osoby, która je użytkuje. Przez dopasowanie rozumiemy możliwości regulacyjne foteli, które dzięki wyposażeniu w odpowiednie składowe daje możliwości właściwego dopasowania. Im lepsze mechanizmy z których został zbudowany fotel, tym większe możliwości regulacyjne, co przekłada się na idealne dopasowanie do naturalnych warunków fizycznych człowieka. Takie produkty nazywamy ergonomiczne krzesła obrotowe. Czy do użytku domowego też warto kupić ergonomiczny fotel ? Zdecydowanie tak. Kupując fotel ergonomiczny do pracy, czy nauki w domu zyskujemy bardzo dużo. Przede wszystkim takie krzesło biurowe do użytku domowego może być użytkowane przez wszystkich domowników. Ale jest jeden warunek – fotel biurowy musi mieć możliwości regulacyjne tak by dało się go dopasować poprzez wyregulowanie do przedstawicieli każdego z pokoleń. Ergonomiczny fotel biurowy może być użytkowany w trakcie dnia do surfowania w sieci Internet przez dziadków, po południu może służyć do pracy przy biurku dla dziecka i odrabiania lekcji. Rodzice, kiedy dzieci skończą naukę i będą leżeć w łóżku mogą popracować lub również posurfować w globalnej sieci. Tak korzyści z wyboru fotela biurowego ergonomiczne są bardzo dużo. Czynnik, który determinuje do wyboru fotelu mniej zmechanizowanych do cena. To ona tworzy iluzję, daje wrażenie po co przepłacać jak oba fotele wyglądają niemal tak samo. Niemal robi ogromną różnicę.


Fotele komputerowe

Komputery odmieniły życie i codzienne funkcjonowanie człowieka. W ostatnim stuleciu nastąpiła swoista komputerowa rewolucja, która zmieniła życie nas wszystkich. Obecnie żyjemy w erze rewolucji urządzeń mniejszych fizycznie od komputera nazywanych smartfonami. Jednakże komputery stacjonarne czy laptopy są ciągle dostępne i korzystamy z nich niemal przez całą dobę. Postawa siedząca przy komputerze przez kilka godziny odbija się na naszym zdrowiu, raz mniej się ruszamy – tyjemy. Druga kwestia to dolegliwości kręgosłupa, karku spowodowane siedzeniem na niedopasowanym fotelu. Fotele komputerowe powinny być właściwie dobrane i dopasowany do użytkownika. Pracując w biurze przy komputerze, czyli siedząc na fotelu komputerowym przez osiem godzin z małymi przerwami nasze ciało powinno być odprężone i nie narażone na czynniki mogące wywołać różnego rodzaju bóle. Praca na komputerze wymaga skupienia, wygodna dla ciała podczas intensywnej pracy umysłowej powinna być standardem. Fotel komputerowy do pracy w biurze musi być ergonomiczny, dzięki czemu w sposób naturalny praca jest wydajniejsza. Ergonomiczne fotele komputerowe to takie, który zbudowane są z odpowiednich mechanizmów pozwalających poprzez ręczną regulacje dopasować się maksymalnie do osoby na niej siedzącej. Chodzi o dopasowanie fotela do człowieka i warunków fizycznych, którymi obdarowała go natura.