Jak urządzić domowe biuro

jak urządzić domowe biuro ? Domowe biuro do niedawna było kojarzone z pomieszczeniem w którym znajdują się regały, biblioteczki, a na nich książki. Na takie miejsce wyciszenia, będące również idealnym do pracy wieczorami mogły pozwolić sobie osoby posiadające dużą powierzchnię domu. W mieszkaniach trudno o tyle miejsce, często kończy się na tym, że domowe biuro to miejsce przy stole w salonie. Biuro dość jednoznacznie kojarzy się z pracą przy komputerze i niemal nieustanną pozycją siedzącą.

 

Obecnie meblowanie domowego biura ma zupełnie inne podłoże. Coraz bardziej popularnym modelem pracy jest home office. Praca w domu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Oczywiście nie każdy może pracować w ten sposób, pracodawcy zdecydowanie bardziej wolą, gdy mają pracownika na oku u siebie w biurze. Jednakże programiści czy osoby wyspecjalizowane w marketingu internetowym tworzą swoje firmy z myślą o pracy w domu. Aby umeblować trzeba najpierw wydzielić biuro. Nie ma nic gorszego niż brak stałego miejsca do pracy w domu. Rozdzielenie strefy domowej od zawodowej jest kluczowe w dążeniu do zachowania odpowiedniej wydajności pracy. W tym celu należy wybrać jedno pomieszczenie, które w całości będzie służyć jako domowe biuro. Kolorystyka ścian ma ogromne znaczenie. Zbyt ciemne jaskrawe barwy będą przytłaczać, nadmiernie jaskrawe będę rozpraszać. Z drugiej strony warto unikać jednego koloru ścian. Pewne uniwersalne rady dotyczące wyposażenia biura to jedno, z drugiej strony ograniczenie pewnym metrażem pomieszczenia to drugie. Warto postawić na mniejszą ilość brył meblowych, tak by pozostała wolna przestrzeń, która również pozytywnie wpływa na kreatywność. 

 

Ogromnie ważne jest oświetlenie. Biurko - kluczowy mebel domowego biura nie może zostać postawiony w miejscu zbyt naświetlonym, ani przeciwnie, tam gdzie jest pewien deficyt światła. Najlepsze do wzroku człowieka jest światło naturalne. Biurko powinno być blisko okna, najlepiej bokiem – lewym dla osób praworęcznych – prawy dla osób leworęcznych. Zdarza się również tak, że biurko musi ustawione równolegle do okna. W takim przypadku niezależnie od pory roku trzeba zaopatrzyć okno w rolety bądź żaluzje. Zbyt duże nasilenie światła dziennego, słonecznego będzie przeszkadzać w pracy. Porą jesienno-zimową warto stosować w biurze sztuczne światło, oczywiście gdy zajdzie taka konieczność.

 

Meble w domowym biurze to często pozostałość dawnego wyposażenia, kiedy to pomieszczenie to pełnio rolę zwykłego pokoju. Pisaliśmy wcześniej o małej ilości brył, jednakże jeśli już one są i pełnią swoją rolę dla domowników, trudno ich się pozbywać. Jeśli jednak pomieszczenie jest całkowicie puste po remoncie warto dość rozważnie dobierać meble biurowe. Tak naprawdę kluczowe są dwa elementy – wspomniane już biurko oraz krzesło biurowe. Każdy kto rozpoczyna pracę zdalną w domu, zapewne wcześniej pracował w biurze. Warto odrzucać negatywne wzorce, a powielać te, które pozytywnie wpływa na ciało i umysł. 

 

meble do domowego biura # home office # praca zdalna z domu

 

Zdjęcie pobrane z serwisu :

https://pixabay.com/pl/strona-g%C5%82%C3%B3wna-urz%C4%85d-obszar-roboczy-820389/