Krzesła obrotowe

Ofertowe przez nas nowoczesne krzesła obrotowe to szeroka gama produktów. Prezentujemy krzesła z siatkowym oparciem, szyte lub w tradycyjnej formie tapicerowanej. Wśród naszych produktów znajdzie Państwo tanie krzesła obrotowe do domowego użytku, jak również ergonomiczne i wytrzymałe krzesła do użytku w ramach stanowiska pracy. Krzesła komputerowe z naszej oferty pozytywnie wpłyną na ciało, podczas intelektualnej pracy przy biurku z użyciem komputera. Krzesło obrotowe to podstawowe wyposażenie każdego domowego gospodarstwa.

Now

 Now

Krzesła komputerowe

Komputery odmieniły życie i codzienne funkcjonowanie człowieka. W ostatnim stuleciu nastąpiła swoista komputerowa rewolucja, która zmieniła życie nas wszystkich. Obecnie żyjemy w erze rewolucji urządzeń mniejszych fizycznie od komputera nazywanych smartfonami. Jednakże komputery stacjonarne czy laptopy są ciągle dostępne i korzystamy z nich niemal przez całą dobę. Postawa siedząca przy komputerze przez kilka godziny odbija się na naszym zdrowiu, raz mniej się ruszamy – tyjemy. Druga kwestia to dolegliwości kręgosłupa, karku spowodowane siedzeniem na niedopasowanym fotelu. Fotele komputerowe powinny być właściwie dobrane i dopasowany do użytkownika. Pracując w biurze przy komputerze, czyli siedząc na fotelu komputerowym przez osiem godzin z małymi przerwami nasze ciało powinno być odprężone i nie narażone na czynniki mogące wywołać różnego rodzaju bóle. Praca na komputerze wymaga skupienia, wygodna dla ciała podczas intensywnej pracy umysłowej powinna być standardem. Fotel komputerowy do pracy w biurze musi być ergonomiczny, dzięki czemu w sposób naturalny praca jest wydajniejsza. Ergonomiczne fotele komputerowe to takie, który zbudowane są z odpowiednich mechanizmów pozwalających poprzez ręczną regulacje dopasować się maksymalnie do osoby na niej siedzącej. Chodzi o dopasowanie fotela do człowieka i warunków fizycznych, którymi obdarowała go natura.


Budowa obrotowa

Krzesła obrotowe w odróżnieniu od foteli posiadają odseparowane fizycznie siedzisko i oparcie. Oznacza to że dwa bardzo ważne elementy łączące ciało człowieka z powierzchnią krzesła nie są ze sobą połączone na stałe w sposób ciągły. Oznacza to że nie jest to fizycznie jeden element. Siedzisko z oparciem muszą być połączone ze sobą za pomogą mechanizmu. To jaki mechanizm zostanie zastosowany zależy od producenta krzeseł obrotowych, jego wizji jak i pomysłu na dany projekt. Mechanizmy mogą być naprawdę różne od najprostszego typu CPT skończywszy na naprawdę bardzo funkcjonalnym mechanizmie synchronicznym. Te dwa skrajne reprezentacje mechanizmów, dzieli sporo pod względem funkcjonalności i ceny. Bardzo ważnym i częstym uzupełnianiem mechanizmu synchronicznego jest regulowana płyta przesuwna siedziska. Te dwa mechanizmy tworzą duet, który można określić jak dwa komponenty pozwalające określić dany model jako ergonomiczne krzesło obrotowe. Ergonomia i jej realizacja w postaci tych mechanizmów pozwala dopasować krzesło do użytkownika, niezależnie od budowy ciała i naturalnej budowy fizycznej człowieka. Takie połączenie dwóch mechanizmów tworzy model uniwersalny.


Fotele obrotowe

W odróżnieniu od krzeseł obrotowych posiadają zespojone, połączone fizycznie siedzisko z oparciem. Nie chodzi to o połączenie poprzez mechanizm w celu regulacji, lecz o połączenie ciągłe w postaci fizycznej. Takie fotele mają kształt kubełka i mają charakter masywniejszy. Takie połączenie siedziska z oparciem pod standardową nazwą fotela obrotowego ma swoje plusy i minusy. Przede wszystkim dla dużej części społeczeństwa fotel obrotowy brzmi lepiej, kojarzy się z prestiżem i wyrafinowaniem. Z drugiej strony takie rozwiązania są uważane za trochę archaiczne i projektowo niemodne. Kolejnym minusem jest mniejsze pole regulacji i możliwości dopasowywania. W takim modelu nie będziemy mogli zastosować mechanizmu umożliwiającego regulacje odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Jednakże w mowie potocznej rzadko kiedy klienci interpretują właściwie te dwa pojęcia krzesła i fotele. Mało kto zdaje sobie sprawę z definicji obu tych przedmiotów. Każdy z nas ma prawo nazywać i określać po swojemu. Wygląd krzeseł i foteli obrotowych bardzo ewaluował i aktualnie modne są lekkie formy projektowe, podparte bardzo dużą stabilnością, ergonomicznością oraz wytrzymałością. Tak naprawdę fotele obrotowe w postaci kubełkowej wychodzą z mody – lecz kto wie być może za jakiś czas tendencja upodobań na rynku się odwróci.