Krzesła laboratoryjne

Krzesła laboratoryjne to produkty które znajdują zastosowanie w przemyśle, warsztatach, laboratoriach, salonach kosmetycznych i wszystkich specjalistycznych stanowiskach pracy. Ich wdrożenie zdecydowanie podnosi komfort pracy, wydajność precyzyjnych prac oraz zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo pracownika. W odróżnieniu od innych stanowisk pracy w krzesłach laboratoryjnych pojawia się możliwość zdecydowanie większego zakresu regulacji wysokości siedziska. Przy możliwie najwyższej pozycji siedziska nogi pracownika odrywają się od ziemi, dlatego też potrzebny jest ring nad podstawą krzesła. W naszej ofercie stołki, taborety oraz funkcjonalne krzesła pracownicze z antypoślizgowym i łatwym do otrzymania w czystości siedziskiem.

Krzesła laboratoryjne

Wyróżniamy kilka rodzajów krzeseł specjalistycznych. Najprostsze z nich to taborety laboratoryjne nazywane również stołkami. Taboret powinien posiadać miękkie antypoślizgowe siedzisko, regulację wysokości siedzenia, stalową podstawę z funkcją samo hamowania kółek. Jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa. Krzesła laboratoryjne powinny być wyposażone z trwałych materiałów oraz z powłok antypoślizgowych. Bardzo ważna jest regulacja wysokości, najlepiej płynna, bezszelestna – polecamy krzesła laboratoryjne z podnośnikami gazowymi. Krzesła o wymienionych funkcjach znajdują zastosowanie w salonach kosmetycznych, gdzie ważne jest wytrzymałość, płynna regulacja siedziska – zatem takie produkty możemy określić jako krzesła specjalistyczne. Kolejne zastosowanie to przemysł lekki oraz ciężki. Tu wymagania są bardzo ważne, antypoślizgowe siedziska, krzesła zbudowane z materiałów niepalnych zgodnie z normami i wszystkim dodatkowym obostrzeniami. Często krzesła przemysłowe mają zastosowania w pracy, gdzie na przemiana osoba wstaje by wykonać określoną czynność a następnie siada by pracować normalnie. Tak jak wcześniej pisaliśmy bardzo ważne jest siedzisko – antypoślizgowe oraz samo hamowanie kółek gdy osoba wstaje, opuszcza siedzisko krzesła.


Krzesła specjalistyczne

W specjalistycznych miejsca pracy wyposażenie jest dopierane bardzo indywidualnie i profesjonalnie. Nie może być miejsca na niedociągnięcia i niedobór funkcjonalności. Krzesła specjalistyczne pomimo tej indywidualności posiadają wiele czynników wspólnych. Podstawowym elementem jest antypoślizgowe siedzisko. Jest to standard, które gwarantuje bezpieczną pracę. Jest to bardzo istotne w miejscach, gdzie ewentualne poślizgnięcie spowodowane źle dobranym siedziskiem mogłoby doprowadzić do ryzyka stałego uszczerbku na zdrowiu pracownika. Takie antypoślizgowe siedzisko jest więc czymś niezbędnym i wskazanym. Odpowiedni kształt siedziska i oparcia powinien być dobry indywidualnie do rodzaju wykonywanego zadania. Nie da się stworzyć modelu uniwersalnego na tyle być stosować jedno krzesło wszędzie. Specjalistyczne stanowiska pracy i ich wyposażenie powinny mieć charakter wdrożenia, dostosowania budowy fotela pod konkretny rodzaj wykonywanej pracy. Kolejną ważna funkcjonalność dodatkowa może być system samohamujący. Pozwala on zablokować pozycje fotela w momencie, kiedy pracownik wstaje. Jest to bardzo przydane w określonych okolicznościach, w innych może być funkcją kompletnie nie potrzebną. Taki system znajduję zastosowanie w laboratoriach, a nie przydatny może przekazać w dość mobilnej pracy specjalistycznej w warsztacie. Bardzo ważna cechą jest odporność na wodę, smary i oleje. Do stanowisk pracy, których środowisko posiada właśnie takie cechy najlepsze są krzesła i fotele wykonane z pianki integralnej. Są to modele bardzo wytrzymałe i pod względem wręcz niezniszczalne. Idealnie nadają się do warsztatów, laboratoriów hurtowni czy marketów.