Wygoda przed komputerem

wygoda przed komputerem Moda na zdrowy styl bycia zatacza coraz szersze kręgi i jest to pozytywny trend, który może mieć zbawienny wpływ na przykład dla osób z siedzącym trybem pracy. Brak odpowiedniej ilości ruchu, wielogodzinne tkwienie przed komputerem, przyczynia się do zapadania na wiele chorób cywilizacyjnych, a wśród nich otyłość, nadciśnienie tętnicze, czy depresja. Wszechobecność różnorodnych diet, moda na jogging, fitness, siłownię sprawia, że jakość życia znacznie się poprawiła. 

Niestety często pomijaną kwestią jest kręgosłup, który przeciążony zbyt długim siedzeniem i złą postawą przy biurku, bardzo szybko daje o sobie znać w postaci zwyrodnień i nieznośnego bólu, którego później ciężko jest się pobyć bez kosztownej rehabilitacji. Dlatego ortopedzi apelują, aby już w młodym wieku zacząć stosować profilaktykę, nie tylko poprzez ćwiczenia, ale również biorąc pod uwagę współczesny tryb życia - za pomocą odpowiednio dostosowanego krzesła do komputera zarówno dla graczy, jak i dla pracowników biurowych.

Głównym czynnikiem jakim powinniśmy się kierować przy wyborze fotela jest jego ergonomiczność, czyli jak najlepsze dostosowanie siedziska do warunków i miejsca pracy. Dla utrzymania odpowiedniej postawy pleców, oparcie powinno być wyprofilowane bez blokowania funkcji ruchowych. Dzięki temu kręgosłup w ciągu wielogodzinnego siedzenia nie będzie przeciążony i w konsekwencji uchroni to przed bólem nie tylko samych pleców, ale także rąk, nóg i głowy. W wyposażeniu nie powinno zabraknąć regulowanego zagłówka, który umożliwi oparcie głowy i dostosuje odpowiednią odległość i wysokość naszego wzroku względem monitora komputerowego. Krzesło do komputera dla jeszcze większej wygody wyposażone jest w obite miękkim materiałem podłokietniki, na których można swobodnie oprzeć ręce bez zawadzania podczas pracy. Najnowsze produkty pełniące funkcje rehabilitacyjne, które poza komfortem również dbają o zdrowie poprzez wypustki masujące i wsparcie lędźwiowej części kręgosłupa.

Fotel komputerowy dla jeszcze większego komfortu obraca się o 360 stopni i jest wyposażony w kauczukowe kółka, dzięki którym można się z łatwością odsunąć od biurka bez wysiłku i co jest jego dodatkowym atutem – jest bardzo cichy i nie niszczy powierzchni po której się przemieszcza. Nie ma potrzeby przesuwania krzesła, aby sięgnąć po dokumenty znajdujące się obok, wystarczy się delikatnie obrócić lub odchylić. Regulacja wysokości pozwala dostosować fotel w zależności od potrzeb, wzrostu oraz wagi użytkownika. Poza powyżej wymienionymi zaletami istotną kwestią jest design fotela, który często jest ważnym elementem wystroju wnętrza. Do wyboru jest cała gama kolorystyczna oraz materiały, z jakich jest wykonane siedzenie. Popularnością cieszą się te, których elementy takie jak podstawa jezdna wykonana jest z wypolerowanego aluminium o opływowym kształcie. Całość wtedy prezentuje się niezwykle elegancko i oprócz wygody cieszy oko swoją estetyką. Materiały użyte pod siedzisko różnią się w zależności od potrzeb. Mogą być przewiewne wykonane z elastycznej siatki, która pod wpływem ciężaru dostosowuje się do kształtu ciała lub z miękkiej gąbki i sprężyn, dzięki którym siedzenie staje się ogromną przyjemnością. Niegasnącą sławą cieszą się obicia skórzane, które są niezwykle trwałe i stanowią pewien rodzaj luksusu, ponieważ koszt takiego fotela znacznie wzrasta w stosunku do tych wykonanych z innych tworzyw.  Inwestycja w odpowiednie ergonomiczne fotele biurowe to ważny krok w ochronie zdrowia i funkcjonalności. Dzięki niemu praca może stać się przyjemnością i relaksem. 

 

 

praca przed komputerem # wybór fotela do pracy przy komputerze # kręgosłup a praca siedząca

 

Zdjęcie pobrane z serwisu :

https://pixabay.com/pl/urz%C4%85d-wolny-zaw%C3%B3d-komputer-biznesu-625893/